Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

SLD: Walczymy o prawa kobiet

W parlamencie trwa walka o prawa kobiet do decydowania o własnym zdrowiu i życiu. W całym kraju odbywają się pikiety i protesty. W niedzielę 25 września na konferencji prasowej, stanowisko zaprezentowały przedstawicielki podlaskiego Forum Równych Szans i Praw Kobiet SLD.

 

Przewodnicząca Forum Równych Szans i Praw Kobiet Małgorzata Bil-Jaruzelska: Jak każdy rozsądny człowiek uważamy, że aborcja jest złem. Jednak jeszcze większym złem jest próba zmiany ustawy wypracowanej z trudem przez lata. Nowy projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne, łamie prawa kobiet i dzieci. Odcina się kobiety od badań prenatalnych. To jest zamach na prawa dziecka, które może przyjść na świat. Granice wieku kobiet zachodzących w ciąże przesunęła się z 20 do 30 lat. Tym bardziej konieczne są badania prenatalne. Szanujemy prawa kobiet do samostanowienia i decydowania o własnym losie.

Ewa Godlewska: Zamiast zaostrzania ustawy, trzeba zająć się prewencją, aby macierzyństwo było świadome i aborcja nie była potrzebna.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem